SOMMER HOLDPLAN 2020

Holdtræning i Vestbad Fitness kører efter nedenstående to planer
Klik på det ønskede hold for at booke.
I menuen under ‘Holdbooking’ findes en beskrivelse af alle hold.
(Vi tager forbehold for løbende ændringer af holdplanen i forhold til ferie og helligdage)

COVID-19 RESTRIKTIONER SOM DU SKAL VÆRE OPMÆRKSOM PÅ !!

Når du ankommer til dit hold skal du gå op på 1. sal og vente i det venteområde, der er blevet oprettet til før træningsstart. Fra venteområdet bliver du hentet sammen med resten af holdet ind i træningssalen af din instruktør.  I holdsalen er der markeret felter, hvor hver deltager kan udfolde sig uden at komme i for tæt kontakt med øvrige deltagere. 5 min. før timen stopper, er der fælles afspritning af de remedier der er blevet brugt. DET ER IKKE MUNLIGT af omklæde og bade i fitness. Har du et kombikort vil du dog kunne benytte svømmehallens omklædning og bad.

Skal du til spinning, skal du gå direkte ind i spinningssalen hvis døren er åben og finde din cykel.

Fælles for alle hold er at der kun er plads til 20 personer + instruktør i holdsalen og 15 personer + instruktør i spinningssalen.

Nedenstående holdplan er gældende fra 15. juni 2020

HOLDTRÆNINGSSAL

Mandag 8.00 – 8.45 Form & Fit Diana
Mandag 10.00 – 11.00 KOL Diana
Mandag 15.30 – 16.30 Ryghold Gitte
Mandag 16.30 – 17.30 Ryghold Gitte
Mandag 17.30 – 18.30 ZUMBA Anja
Tirsdag 9.00 – 10.00 Senior Cirkeltræning Esther
Tirsdag 10.00 – 11.00 Balancetræning Esther
Tirsdag 15.00 – 16.00 Diabeteshold Rasmus S.
Tirsdag 16.00 – 17.00 Cirkeltræning Rasmus S.
Tirsdag 17.00 – 18.00 BodyPump Kathrine
Tirsdag 18.10 – 19.10 BodyFlow Kathrine
Onsdag 8.00 – 9.00 Senior Fit Rikke
Onsdag 9.00 – 10.00 Ryghold Senior Gitte
Onsdag 16.00 – 17.00 Knæ & Hofte Esther
Onsdag 17.00 – 18.00 ZUMBA Julie
Onsdag 18.00 – 19.00 Puls & Styrke Anne
Onsdag 19.00 – 20.00 Yoga Anne
Torsdag 8.00 – 8.45 Form & Fit Pia
Torsdag 16.00 – 17.00 Ryghold Gitte
Fredag 9.00 – 10.00 Knæ & Hofte Diana
Fredag 10.15 – 11.15 Senior Fit Diana
Fredag 17.00 – 18.00 ZUMBA Maria B
Lørdag 9.00 – 10.00 Puls & Styrke Anne
Lørdag 10.00 – 11.00 Yoga Anne
Lørdag 11.30 – 12.30 Cirkeltræning Maria A
Søndag 9.15 – 10.15 ZUMBA Louise
Søndag 10.20 – 11.20 BodyPump Kathrine
Søndag 11.30 – 12.30 BodyFlow Kathrine

CYKELSAL

Mandag 17.00 – 18.00 Cykling Sune
Tirsdag 8.00 – 9.00 Cykling Gitte
Tirsdag 9.15 – 10.00 Cykling Gitte
Tirsdag 18.00 – 19.00 Cykling Rasmus F
Onsdag 6.15 – 7.15 Cykling Sune
Torsdag 8.00 – 9.00 Cykling Rasmus S
Torsdag 17.30 – 18.30 Cykling Søren
Fredag 9.15 – 10.00 Cykling Rikke
Søndag 10.20 – 11.20 Cykling Jackie